کتاب جزء از کل

اثر استیو تولتز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-ادبیات استرالیا

استیو تولتز، نویسنده‌ی استرالیایی متولد 1972 سیدنی، اولین رمانش، جزء از کل، را در سال 2008 منتشر کرد. این کتاب با استقبال زیادی رو به‌ رو شد و به فهرست نامزدهای نهایی جایزه‌ ی بوکر راه پیدا کرد که کمتر برای نویسنده‌ ای که کار اولش را نوشته پیش می‌آید. او این کتاب را پنج‌ساله نوشت. پیش از آن مشاغلی مثل عکاسی، فروشندگی تلفنی، نگهبانی، کارآگاه خصوصی، معلم زبان و فیلم‌نامه‌ نویسی داشت. خودش در مصاحبه‌ ای گفته: «آرزوی من نویسنده شدن نبود، ولی همیشه می‌نوشتم. در کودکی و نوجوانی شعر و داستان کوتاه می‌نوشتم و رمان‌هایی را آغاز می‌کردم که بعد از دو و نیم فصل، دیگر دوست نداشتم تمام‌شان کنم. بعد از دانشگاه دوباره به نوشتن رو آوردم. درآمدم خیلی کم بود و فقط می‌خواستم با شرکت در مسابقات داستان‌نویسی و فیلم‌نامه‌ نویسی پولی دست‌و‌پا کنم تا بتوانم زندگی‌ ام را بگذرانم، که البته هیچ فایده‌ ای نداشت. زمانی که دائم شغل عوض می‌کردم یا، بهتر بگویم، از نردبان ترقیِ هر کدام از مشاغل پایین می‌رفتم، برایم روشن شد هیچ کاری جز نویسندگی بلد نیستم. رمان‌نویسی تنها قدم منطقی‌ ای بود که می‌توانستم بردارم. فکر می‌کردم یک سال طول می‌کشد، ولی پنج سال طول کشید. زمان نوشتن تحت‌تأثیر کنوت هامسون، لویی فردینان سلین، جان فانته، وودی آلن، توماس برنارد و ریموند چندلر بودم.»
جزء از کل کتابی است که هیچ وصفی، حتا حرف‌های نویسنده‌ اش، نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند.این مقدمه‌ ی کوتاه را هم فقط برای این نوشتم که خواننده با نویسنده آشنایی مختصری پیدا کند. خواندن جزء از کل تجربه‌ ای غریب و منحصر‌‌ به‌ فرد است. در هر صفحه‌ اش جمله‌ ای وجود دارد که می‌توانید نقلش کنید. کاوشی است ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی است که نمونه‌ اش را کمتر دیده‌ اید. رمانی عمیق و پرماجرا و فلسفی که ماه‌ها اسیرتان می‌کند. به‌نظرم تمام تعاریفی که از کتاب شده نابسنده‌ اند.


خرید کتاب جزء از کل
جستجوی کتاب جزء از کل در گودریدز

معرفی کتاب جزء از کل از نگاه کاربران
جز از کل، شاهکاری که برای هر سلیقه جادویی در آستین داره.رمانی پر کشش با داستانی پر شاخ و برگ و طنزی سیاه و درخشان که با نگاهی موشکفانه بر روابط ، احساسات و تناقضات اندیشه انسانی، زندگی و افکارتان را به چالش می کشد
کتاب رو میخرم و در فکرم که آیا ارزش هزینه ای که کردم برای داشتنش و زمانی که باید برای خوندنش صرف بشه رو داره؟! به محض اینکه پام رو گذاشتم توی دنیای شگفت انگیزی که @تولتز@ خلق کرده و اولین سطرهای کتاب رو اینطور خوندم یخ تردیدم کم کم آب شد و با پیش روی توی هزارتوی داستان درخشش چشمام جایگزینش شد

هیچ وقت نمی شنوید ورزشکاری در حادثه ای فجیع حس بویایی اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان ها بدهد،که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش.درس زندگی من؟من آزادی ام را از دست دادم

داستان از نگاه اول شخص روایت می شود اما اول شخصی که در فصل های مختلف کتاب بین @مارتین@ و @جسپر@ پدر و پسری که داستان حول زندگی آنها شکل می گیرد در نوسان است[email protected]جسپر دین@ در حالی که در زندان که با خانواده او پیوندی دیرینه دارد گرفتار شده شروع به روایت درام خانوادگی خود می کند .از زندگی با پدری شبه فیلسوف می گوید که فلسفه ای آمیخته به جنون، طنز و پارانویا دارد و شخصیتی دارد همچون مسیحی که جرئت قربانی کردن خود را ندارد،ناپلئونی که جربزه نبرد ندارد و شکسپیری که از استعداد نوشتن بی بهره است و وجود عمویی به نام @تری@ که خلافکاری اسطوره ای در استرالیا است و آوازه شهرت و موفقیت هایش بر زندگی آنها سایه شومی انداخته است
تولتز در اولین رمان خود که نامزد دریافت @جایزه بوکر@ شده است اثری درخشان خلق کرده که مخاطب را به تحسین وا می دارد، کتابی که قطعا سطح توقع را نسبت به این نویسنده بالا خواهد برد. در آخر باید ممنون بود از پیمان خاکسار برای ترجمه بی نظیر و معرفی این کتاب به فارسی زبانان


مشاهده لینک اصلی
این همه اطلاعاتی که استیو تولتز توی دهان تک تک شخصیت‌هایش می‌گذارد و تحویل ما می‌دهد حیرت انگیز است. دارم فکر می‌کنم چقدر کتاب، روزنامه، مجلات زرد، کتابهای فلسفی، تاریخی، اشعار جهان و... را خوانده. چقدر تلویزیون تماشا کرده. چقدر در رفتار آدم‌ها دقیق شده. خدایا! سر آدم سوت می‌کشد وقتی می‌خواهد فقط محتویات مغز این آدم را تصور کند. وحشتناک‌تر از کله‌ی مارتین دین حتا.


امتیاز من جایی بین سه و چهار ستاره است. نمی‌توانم دقیقاً یکی‌شان را انتخاب کنم. لازم نیست کسی سرزنشم کند، من
هم نبوغ نویسنده را در خلق اثری به این حجم نادیده نگرفته‌ام. حتا حوصله‌ی داستایفسکی هم احتمالاً در پرداختن به این همه جزئیات و این سیر طولانی زندگی دوتا آدم سر می‌رفت. مسلماً من پسر را به پدر ترجیح می‌دادم. هر چند هر دو بی‌اندازه شبیه هم بودند و لحن یکسانی داشتند اما پدر به نظرم زیادی ادعا داشت و یک‌جاهایی هم حالم را به هم می‌زد.
پرداختن به جزئیات، روایت یک‌دست و بی‌نظیری ساخته بود که آن را یکی از ویژگی‌های اصلی رمان می‌دانم. اما چیزی که اذیتم می‌کرد این بود که همه افکار فلسفی داشتند، مارتین، جسپر، تری، هری وست و حتا ادی. انگار همه‌ی این‌ها وصل بودند به سرچشمه‌ی بی‌پایانی از مفاهیم فلسفی که مُدام در دیالوگ‌ها و افکارشان جولان می‌داد. از طرف دیگر سایر آدم‌های کتاب -سیاهی لشکرها و اهالی استرالیا- احمق بودند. طوری که آدم باورش نمی‌شد مثلا شورای شهر مجموعه‌ای از آدم‌های خنگی باشد که به سادگی می‌شود باهاشان بازی کرد. از این نظر پیرنگ رمان گاهی برام سوال‌برانگیز می‌شد.
کتاب را لایق همه‌ی تمجیدهایی که ازش شده، می‌دانم و با همه‌ی همذات‌پنداری‌هایی که با این پدر و پسر نداشتم لحظات لذت‌بخشی را با هردوشان گذراندم.


مشاهده لینک اصلی
اصطلاح \"رمان بزرگ آمریکایی\" اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. اما در مورد رمان بزرگ استرالیایی چیست؟ چگونه یک کشور پر از شخصیت های شگفت انگیز، چند داستان در مورد آنها ایجاد کرده است؟ خوب این است. رمان بزرگ استرالیا. سرگرم کننده دوست داشتنی، سرکش، قهرمانانه و \u0026 amp؛ طبیعت عادلانه شخصیت استرالیایی در تقریبا هر صفحه نمایش داده می شود. هر صفحه شامل مشاهدات بی نظیر درخشان و فوق العاده خنده دار جامعه مدرن استرالیا است. همه جنبه ها پوشش داده شده اند. و در مورد آن هیچ اشتباهی نکنید، تعداد زیادی از آنها به شدت مورد حمله قرار گرفته اند. نویسندگان اهداف مورد نظر رسانه ها، سیاستمداران، دین، نظام مجازات و نظام قضایی هستند. این کتاب همه شما را در مورد شخصیت استرالیا می داند. در عین حال آن را به شما فکر می کنم. این کار شما را خنده می دهد این شما را گریه می کند

مشاهده لینک اصلی
ببخشید، من حیله گری نیستم، حتا حیرت انگیز، اما غم انگیز است که نمی توانم بپذیرم و این کتاب غریب به نظر می رسد و به نظر می رسد که در هیچ چیز متکی نیست. پولتز خنده دار، پانچ و شریرانه است پس چرا در زمین چنین کتاب طولانی را می نویسد؟ (732pgs) قطعا یک کتاب طولانی است که می گوید که خواسته های طولانی آن را رزرو می کند. tolstoy، برای آن بروید، یک کتاب طولانی بنویسید - شما آنرا سزاوار آن هستید، به عمق ما میروی اما نه این همکار (با وجود فهرست کوتاه booker). به نظر می رسد فیلم مدرن هم همین کار را می کند. من نمی دانم چطور یک فیلم عالی ایجاد کنم تا بیمار یک فیلم واقعا طولانی بسازد و امیدوارم آن را به عنوان هنر خریداری کنید. این کتاب باعث شد که من با صدای بلند خندیدم، و گاهی اوقات آن را منحرف کرد، با احساسات دشوار مانند من عاشق شما با تمام مغز من، اما برای بیش از حد طولانی آن را درهم و برهم زدند، فقط علاقه مند به صدای خود را hsyterically گنگ. این مرد نوعی مانند sedaris می نویسد، اما sedaris می داند چقدر برای نوشتن و چگونه داستان را سوار می کند. این چیزی نیست که داستان را فقط یک سری از ماجراهای همراه با نازک شدن داشته باشد. حالا من رونویسی میکنم من آرزو می کنم که این کتاب را بیشتر دوست داشته باشم و او می تواند یک استعاره را بچرخاند، اما او به اندازه کافی در مورد من نگرانی ندارد، فقط در مورد اشعار او وحشتناک و ضد فلسفه. 2 ستاره برای آنچه که تمام ژانویه تمام شد.

مشاهده لینک اصلی
من فقط نمیتوانستم این کتاب را تمام کنم معمولا من باید خواندن یک کتاب را کامل کنم، زیرا واقعا می خواهم ببینم کجا می روم، حتی اگر برخی از کتاب ها اینقدر عالی باشند. این یکی فقط بدتر و ناراحت کننده تر شد. من واقعا به این شخصیت ها اهمیت نمی دهم. بعضی از مشکلات آنها گناه من نبود، اما بعضی از آنها بود و من فقط خودم را با انتخاباتی که در دست ساخت داشتم ناامید می کردم. این یک داستان بسیار جالب و خلاقانه است. حتی بعد از اینکه من گفتم منفی ها، من هنوز هم می گویم که نوشتن بسیار خوب است. اگر نویسنده چیزی دیگری بنویسد، احتمالا آن را بررسی خواهم کرد تا ببینم آیا این یک داستان متفاوت است یا خیر. این یکی فقط کمی عجیب بود.

مشاهده لینک اصلی
این بهترین چیزی است که من در مدت زمان بسیار خوبی خوانده ام. اولین رمانی است که از استیو تولتز می آید. درخشان، ضعیف، خنده دار و بسیار نوآورانه است. این قطعا ادعا می کند که مقام بالا در لیست ده فهرست برتر من. این داستان یک مرد و پدرش و روابط نامطلوب آنهاست. Toltz راه شگفت انگیزی با کلمات دارد، و موقعیت هایی که شخصیت هایش را در آن پیدا می کند، در حقیقت بسیار شگفت انگیز است، و نتیجه خستگی آنها در جهان است. نویسنده هیچ ترس از پذیرش سوالات بزرگ وجود ندارد. یک تجربه رو به رشد این یکی است که دوباره و دوباره خوانده شود. عناصر Borges، گارسیا مارکز، و ایروینگ. خواندن و لذت بردن، و سپس انتظار برای تلاش بعدی خود را انتظار می رود.

مشاهده لینک اصلی
رمان خاطره انگیز Ive حداقل در پنج سال خوانده شده است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جزء از کل


 کتاب ریگ روان
 کتاب قانون جذب
 کتاب سریال چهار سابقه دار، قسمت ۵
 کتاب مباحثی درباره جامعه شناسی محیط زیست
 کتاب مسیری باریک به ژرفای شمال
 کتاب خانه درختی 13 طبقه